Mİ TV STİCK NEDİR | KURULUM VE ÖZELLİKLERİ | Mİ BOX S Mİ TV STİCK Mİ?

0
4568
mi tv stick özellikleri, kurulum, alınır mı
mi tv stick özellikleri, kurulum, alınır mı

Mi tv stick nedir, android tv box inceleme videosu, 2021 yılı tv box tavsiyeleri , tv box kurulum, özellikleri, alınır mı, alırken nelere dikkat etmeliyiz…

Amazon fire stick benzeri bu efsanevi stick fiyatına göre dolu dolu. Birazdan artılarını, eksileri göreceğiz. En uygun alışveriş için Mi tv stick ‘in Aliexpress, Gearbest ve Banggood ile Türkiye fiyatlarını kontrol etmeyi unutmayın. 

Gümrük İşlemleri & Fiyat

Cihaza 40,02 tl gümrük vergisi çıkmıştır. Gümrük vergisinin çıkıp çıkmayacağı ya da ne kadar çıkacağı değişkenlik göstermektedir. 

mi tv stick kutu açılışı, fiyat
mi tv stick kutu açılışı, fiyat

✔️ Mİ TV STİCK TÜRKİYE  https://lite.bz/nohp3

✔️ Mİ TV STİCK ALİEXPRESS:    https://ali.ski/-byRy 

✔️ Mİ TV STİCK BANGGOOD:    https://fas.st/CO0z2

***BANGGOOD ödediğiniz vergiyi geri alma yöntemi için tıklayınız.

ANA ÖZELLİKLER

 • Öncelikle Mi tv stick 1080 p çözünürlükle (FHD) gelmektedir yani 4K bir Tv’niz varsa ve fiyat konusunda biraz esnekseniz Mi Box S ya da Amazon Fire Stick gibi cihazlara da yönelebilirsiniz.
 • Tabi günümüzde birçok içeriğin Türkiye şartlarında 1080 p sunulması 4K ya ihtiyacı kısa sürede mümkün kılmıyor ancak ileride durum değişebilir. O yüzden fiyat ve performans anlamında bir TV fiyatını düşündüğümüzde ortalama yüzde beşine tekabül ettiği için herkesin ulaşabileceği güzel bir alternatif sunulmuş hakeza mi box s iki katı fiyata satılmakta. Yine de kararsız kalırsanız mi box s incelememe de göz atabilirsiniz.
 • Peki, bize ne sunuyor? 

 • mi tv stick mi box s kumanda
 • Öncelikle boyutu itibariyle bir usb belleği andırıyor ve  mikrofon özelliğiyle (Google Asistan) de oldukça güzel bir ve beş yıldızlık bir kumandası var. Kumandayı bluetooth ile eşleştiriyoruz yani usb dongle(alıcısı) yok. Uzak mesafeden de çekim gücü düşmüyor yalnız resmi lisanslı üreticilerin yaklaşık hepsinin kumandasında air mouse(hava fare ) özelliği yok. Onun için hava fare özellikli bir kumandaya ihtiyacınız olabilir ama mi tv stick’te usb girişi olmadığı için maalesef ikinci kumandayı takamazsınız 🙁
 • NE İÇİN ALIRIM?

  mi tv stick özellikleri nedir

Akıllı bir televizyonum yok ama youtube, netflix , amazon prime, internet tarayıcısı , iptv player, ekran yansıtma(chroum cast) , play store, mikrofonla arama yapma, bluetooth ile kulaklık ve gamepad bağlama , DTS ve Dolby Audio ses desteği, Play store’daki basit seviyede oyunları oynama , televizyonuma wi fi ile bağlanabilime, istediğim basit seviyede tüm apk dosyalarını yükleme anlamında yani televizyonumu telefon gibi kullanma imkanı sunma anlamında bu fiyata alınacak en iyi seçenek. (Tüplü Tv’ler dahil)

mi tv stick inceleme

Akıllı televizyonum varsa mesela 5 bin tl ya da 10 bin tl ‘lik TV aldım ancak işletim sistemi android olmadığı için telefonuma kurduğum apk ‘leri kuramıyorum diyorsanız bu cihazı alarak artık televiyonunuzu android işletim sistemini dönüştürürsünüz. Hangi HDIM girişine cihazı taktıysanız Source tuşunda Mi TV Stick’i seçerek android dünyasının sınırsız özgürlüğüne Tv’nizden de telefondaki gibi katılabilirsiniz. Televizyonunuz smart fakat yeteri kadar hızlı değilse ya da televizyonunuzu çok yormak istemiyorsanız da bu cihazı tercih edebilirsiniz.

mi tv stick özellikleri
mi tv stick özellikleri

Bilindiği üzere en iyi android tv’yi de alsanız tv box kadar bir performans kesinlikle sunumaz. Kendi televiyonum (incelemesi burada) android olmasına karşın yavaş çalışmakta ve ben de tv box kullanmaktayım.

tv stick
tv stick

Ne için alırım sorusuna şunu da ekleyelim: TV box ya da bir iki senedir yaygınlaşan flash bellek görünümündeki tv stick’ler de dahil olmak üzere bu cihazlarda iki android kullanılır.

Biri saf android yani telefondaki androidin aynısı diğer Tv’ye uyumlu android yani android tv dediğimiz olay. Tabi saf android’de standart kumandayla ekranın her bölgesine ulaşmak zordur ama Play Store ‘u çok geniştir ancak android tv’de her şey Tv’ye göre ayarlandığından kumandası daha kullanışlı ancak Play Store uygulamaları sınırlıdır. (Android Tv ekranı cihaza ve marka modele göre değişmez ancak saf androidlerin üreticiye göre arayüz teması değişiklik gösterir.)

Tabi ilk duruma kablosuz mouse bağlayarak

ikinci duruma ise Aptoide (Play Store benzeri) uygulamasını indirerek çözüm bulunabilir.

android tv ekranı
android tv ekranı

NE İÇİN ALMAM?

 • Özellikleri gereği oyun oynamak için alınmaz çünkü hem 1 Gb Ram hem de Mali 450 ekran kartı yetersiz ve cihazın gereksiz ısınmasına ve donmalara neden olacaktır.

Oyun için en az s905x2 işlemcili ve en az g31 ekran kartlı incelemelerimize bakabilirsiniz.

 • 4K Tv’im var ise ve ileriye yönelik düşünüyorsam 4K destekli cihaz alabilirim ama bu da işimi görür.

USB port yok; kablosuz mouse, klavye veya başka bir akıllı kumanda  bağlayamam 🙁

mi box s mi mi tv stick mi
mi box s mi mi tv stick mi

Mİ BOX S Mİ YOKSA Mİ TV STİCK Mİ?

Mi box s: 4K, Usb port var ve 2 gb Ram

Mi Tv Stick: 1080p , Usb port yok ve 1 Gb Ram

Diğer  özellikleri aynı aradaki fiyat farkı yaklaşık 2 katı.

İhtiyaca ve bütçeye göre değerlendirebilirsiniz.

 • Sonuç itibariyle fiyat performans ürünü bir cihaz ve yine büyük bir boşluğu dolduruyor. Yazımızın ilk bölümünde cihazın en uygun fiyatlarını kontrol etmeyi ve youtube videomuzu da izleyip abone olmayı unutmayınız.

Diğer popüler Android Tv Box incelemeleri için burayı ziyaret ediniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here