MECOOL UYDU ALICILI KENDİ 4K SMART ANDROİD TV KUTUM

0
2626
k2 pro tv box
k2 pro tv box

Merhaba dortsilindir tv takipçilerim, Uydu alıcılı 4K Smart Android Tv Box bulmak zordur çünkü android tv kutularında uydu yayını olmaz ama bunlar(Mecool Hybrid Modeller) çok farklı… Televizyonu akıllı hale(smart) getirecek en iyi (best) incelememizi(review) hemen  yazımızı okumayı ve aliexpress, gearbest ve banggood fiyatlarını kontrol etmeyi unutmayın. Bu arada tüm testleri yaptığımız youtube videomuzu da aşağıya ekledim, kanalıma beklerim…

Gümrük İşlemleri & Fiyat

Ülkemizde değişkenlik gösteren gümrük ücretleri için bu cihaza farklı zamanlarda iki tane almıştım 120 tl ve 190 tl bir tutar çıkmıştır. Aşağıdaki bağlantılardan en uygun fiyatla ürünü alabilirsiniz…

✔️MECOOL K1 PLUSİçin Uygun Fiyat (Aliexpress): http://bit.ly/37cfBo0     

✔️MECOOL K1 PRO İçin Uygun Fiyat (Aliexpress):   http://bit.ly/2qiVX9f 

✔️MECOOL K2 PRO İçin Uygun Fiyat (Aliexpress):http://bit.ly/2rSEHIx

✔️MECOOL K3 PRO İçin Uygun Fiyat(Aliexpress):  http://bit.ly/2rO9rKt

✔️MECOOL K7 PRO İçin Uygun Fiyat(Aliexpress:  http://bit.ly/2rQE8Pk

 

Donanım Özellikleri

mecool k2 pro
-Kolay ve kullanımı kolay

Ethernet 10/100 M ve 2.4G/5G WiFi gibi çoklu bağlantıları destekler. Güç kaynağını taktığınız ve kutuyu wifi’nize veya başka bir şekilde bağladığınız anda kurulumu çok kolaydır, ne isterseniz izleyebilirsiniz. Kullanıcılar tarayıcılar ile internette gezinebilir ve YouTube, Skype görüntülü görüşme, MSN, Facebook gibi her türlü uygulama aracılığıyla dünya ile iletişim kurabilirler. Istediğiniz zaman film ve TV şovlarını arayın!

-Pratik çoklu ortam oynatıcı
Pratik bir ev akışlı medya oynatıcı, en sevdiğiniz tüm filmlerin, spor şovlarının ve eğlence programlarının keyfini çıkarmaktan çekinmeyin. Ve ayrıca oyunları, filmleri ve TV şovlarını da kaydedebilirsiniz, sadece 16 GB depolama alanından yararlanın. KII Pro, Miracast, Airplay, dlna’yı destekler, aileniz ve arkadaşlarınızla daha fazla paylaşın.

 

MECOOL K2 PRO Arayüzü ve Menü Tasarımı

k2 pro

Arayüz ve Menü tasarımı olarak görseldeki gibidir ve incelediğimiz Mecool KM9 modeliyle aynıdır. Saat, kişiselleştirilecek orta kısım ve alt kısımda da Kodi , dosya yöneticisi, uygulamalar, ayarlar ve tarayıcı var

MECOOL K2 PRO Bağlantı Noktaları

uydu alıcılı tv box
  • 1 HDMI 2.1
  • 4 USB 2.0
  • 1 RJ45 LAN 100 Mbps
  • 1 AV
  • 1 Optik ses
  • 1 Mikro SD
  • 1 Lnb
  • 1 Karasal Yayın Girişi

İşletim sistemi ve Özellikler

uydu ayarları

-Gelişmiş işletim sistemi
KII PRO, gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunarak, çeşitli özellikler ve optimizasyonlarla birlikte verimlilik, istikrar ve performans açısından mükemmel olan en yeni Android 7.1 Nougat sisteminde çalışır.

-Güçlü işlemci
En yeni ve güçlü Amlogic Powered dört çekirdekli 64 bit Cortex-A53 CPU, 2.0 GHz ultra yüksek frekansa kadar, 4 kattan fazla performans iyileştirmesi ile güçlendirilmiştir.

turkvod

Akış / Netflix / 4K / Oyun / Video Oynatma

 

Netflix lisansı olmadığı için 540 p olarak düşünebiliriz. Netflix’in eski sürümlerini çalıştırmaktadır. Youtube 4K videoları oynatmakla birlikte arada çok az fark edilir takılmalar 4K 60 fps videolarda olabiliyor, bu durum bende internet hızı kaynaklıdır.

4K videolar

USB üzerinden 4K 60 fps en zor videoları oynatamadı. Oyun için uygun değildir. Basit oyunları destekler.

K2 PRO İçin Testler

antutu test

Görseldeki sonuçları aldık. Diğer yazılarımızdaki cihazlarla karşılaştırabilirsiniz.

Artılar ve Eksiler

mecoll tv box uydu

Uydu alıcılı olması büyük bir avantaj ve Mecool kalitesini hissettiriyor. Birkaş yıldır sorunsuz kullandım. Bu tarzda çok fazla cihaz yok, ihitiyaca göre çok güzel iş görebilir.

Uydu kanal geçişleri hızlı değil ve sinyal kalitesini diğer uydu alıcılarına göre az alır ama 4K yayınları destekliyor, canlı bir görüntüsü var. Videoda gösterdim.

Android cephesi için 2 gb Ram özellikli tv box’ın yaptığı işleri yapar. Oyun ve 4K video beklemeyin ama Youtube, canlı tv için ideal. Puhu tv , Blue Tv, Dijiplay ve Bein Connect ve diğerlerini uzunca kulladığım için deneme fırsatım oldu ve sorun yaşamadım. Netflix için eski sürüm uygulamayla çalışır , ihtiyacı olan bana ulaşsın, göndereyim. Diğer incelerime de bakınız, hoşça kalın…

Diğer popüler Android Tv Box incelemeleri için burayı ziyaret ediniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here