KİLOMETRELERCE UZAKTAN ANDROİD CİHAZLARI YÖNETİN TEAMVİEWER 2020

0
7846
KİLOMETRELERCE UZAKTAN ANDROİD CİHAZLARI YÖNETİN TEAMVİEWER 2020
KİLOMETRELERCE UZAKTAN ANDROİD CİHAZLARI YÖNETİN TEAMVİEWER 2020

Merhaba dortsilindir.com takipçilerim, 2020 itibariyle teamviewer nedir, kullanımı, android telefona nasıl bağlanılır, bilgisayardan telefon nasıl yönetilir ve dosya aktarımı nasıl yapılır sorularına cevaplar verdik.

Android tv box ve android telefonlara bağlanarak uzaktan kontrol ettik.

 

TeamViewer Kurulumu

TeamViewer’ı öncelikle kendi resmi web sitesi aracılığıyla buraya tıklayarak indirebilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra  kurulum simgesine çift tıklayarak kurulum işleminin başlamasını sağlayabilirsiniz;

  • Kurulum ekranı karşınıza geldiğinde TeamViewer size “Kur” veya “Çalıştır” seçeneklerini sunacaktır. Bilgisayarınızda sürekli olarak TeamViewer’ın yer almasını istiyorsanız bu ekrandan “Kur” seçeneğini seçtikten sonra “İleri” butonuna tıklayın.

TeamViewer Kullanımı

TeamViewer’ı bilgisayarınıza kurduktan sonra çalıştırdığınızda gayet basit ve sade bir tasarımla birlikte yazılımın ilk kullanım arayüzü açılacaktır. Bu ekran üzerinden ilk olarak “Uzaktan Kontrole İzin Ver“  ve “Uzaktaki Bilgisayarı Kontrol Et” kısımları dikkatinizi çekecektir.

Uzaktaki bir bilgisayar yada sunucuya bağlanmak için Uzaktaki Bilgisayarı Kontrol Et bölümünde yer alan ID kısmına karşıdaki kullanıcının size verdiği ID’yi elinizle yazabilir veya doğrudan yapıştırabilirsiniz. Daha sonra hemen alt kısımdan “Uzaktan Kontrol” yada “Veri Aktarımı” seçeneklerinden herhangi birini seçin ve ardından “Karşıdaki kişi ile bağlantı kur” seçeneğine tıklayın. Birkaç saniyelik bekleme sürecinden sonra TeamViewer sizden karşıdaki bilgisayar yada sunucuya erişim için gerekli olan şifreyi isteyecektir. Şifreyi girip “Oturum Aç” butonuna bastıktan sonra bağlantınız kurulacak ve işlemleri yapabileceğiniz pencere ekranı karşınıza gelecektir.

Artık tıpkı kendi bilgisayarınızı kullanır gibi bu işlem penceresi içerisinden karşıdaki bilgisayarda gerçekleştirmek istediğiniz işlemleri yapabilir, sağ menü yardımıyla ekranı tam ekran olarak görüntüleyebilir ve hatta dilerseniz sohbet menüsü yardımıyla karşıdaki kullanıcıyla irtibat halinde olabilirsiniz.

Eğer başka bir kullanıcının bilgisayarınıza bağlanmasını istiyorsanız o halde “Uzaktan Kontrole İzin Ver” başlığı altında yer alan ID ve şifreyi bilgisayarınıza bağlanmasını istediğiniz kullanıcıya vermeniz yeterli olacaktır.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here