Tanix Tx6 En İyi İnceleme | Android Tv Box Best Review 2019

2
9415
Android Tv Box Best Review 2019 | Tanix Tx6 İnceleme

Bugün piyasa, İnternet Taraması, fotoğraf / videoların multimedya oynatımı ve hatta video oyunları oynamak için kullanılabilecek düşük maliyetli Allwinner H6 android tv box ile doludur. Bunlardan biri de  Tanix TX6 ‘dır.

Konsol, gelişmiş bir çift bantlı Wi-Fi 2.4GHz + 5GHz Wi-Fi, Bluetooth 5.0 ile birlikte gelir ve 32GB dahili depolama alanına sahip 4 GB RAM sunar. 4K ve 6K ekranlara destek mükemmel bir ektir.

AmLogic, RockChip ve Allwinner gibi Android TV işlemcilerinin işlemlerini yapan üç büyük şirket var. AmLogic üçü arasında en yaygın olanıdır, RockChip tabanlı cihazlar yalnızca kağıt üzerinde harika görünüyordur. Allwinner, birçok şey vaat eden bir üne sahiptir.

Gümrük İşlemleri & Fiyat

Belki de en çok merak edilen kısma geldik ve ürünün alındığı 2019’un Şubat ayına gidildiğinde görselde de göründüğü üzere gümrük vergisi çıkmamıştır fakat o zamanlar Android Tv Box’lardan alınan vergiler ürün fiyatı üzerinden %20 ‘si hesaplanarak alınıyordu. Birkaç ay içinde bu oran ürün fiyatı üzerinden ortalama %20 + %20  + %10 şeklinde alınmaya başladı ve gümrük kontrolleri de çok sıklaştı. Videonun sonunda Türkiye ve Çin sitelerinden almanın artılarını eksilerini sıralamıştım. Artık tercih sizindir. Tanix Tx6 ile ilgili güncel fiyat bilgisi ve kullanıcı yorumlarını da sipariş vermeden önce incelemeniz yararınıza olacaktır.

Tv Box Gümrük İşlemleri ve Fiyat

Tanix Tx6 İçin Uygun Fiyat  (Türkiye): https://lite.bz/FGpYuD

Tanix Tx6 İçin Uygun Fiyat -özel- (Aliexpress):  http://bit.ly/2s6rV9i

Tanix Tx6 İçin Uygun Fiyat -genel- (Aliexpress):  http://bit.ly/2O8jmDg

Tanix Tx6 İçin Uygun Fiyat (Gearbest) :  http://bit.ly/37BpP1w

Tanix Tx6 İçin Uygun Fiyat (Banggood) : http://bit.ly/37pLCch

***BANGGOOD ödediğiniz vergiyi geri alma yöntemi için tıklayınız.


Donanım Özellikleri

● Android 9.0 işletim sistemi
● Allwinner H6 CPU, 1.5GHz’e kadar, Dört çekirdekli, ARM Cortex-A53
● Mali T720 GPU
● 4 GB DDR3 RAM + 32 GB / 64 GB EMMC ROM
● 2.4GHz + 5.8GHz çift bantlı WiFi
● 100 Mbps Ethernet
● 6K ultra HD görüntü ekranı
● H.265 kod çözme


Tanix Tx6 Donanım Özellikleri

Tanix Tx6 darbeye dayanıklı bir mühendislik plastik ABS plastik malzemeden oluşur. Kutu oldukça kompakt ve üstünde şirket adıyla siyah renkte boyanmış. Konsolda mevcut performans işlevini bildiren bir ön ekran bulunur.

Yanında görünür bir USB 3.0 bağlantı noktası olan kutuyu yönlendiriciden uzak tutarsanız kullanışlı olan harici bir anten Wi-Fi anteni vardır. Arka tarafta, USB 2.0 bağlantı noktasını, HD çıkışı, Güç girişini, Ethernet bağlantı noktasını görebiliyoruz


Tanix Tx 6 IO Arayüzü ve Menü Tasarımı

Tanix Tx 6 Menü Tasarımı

 

Bağlantı Noktaları

 • 1 HDMI
 • 2 USB 2.0
 • 1 USB 3.0
 • 1 SPDIF ses çıkışı
 • 1 TF giriş
 • 1 LAN Bağlantı Noktası

İşletim sistemi ve Özellikler

 • Tanix TX6‘nın güçlü noktalarından biridir. 1,5 GHz hızında saat ve ARM saniyede 30 kare video işleme kapasitesine sahip bir ARM Mali T720 GPU grafik birimi ile eşleştirilmiş ve dört çekirdekli bir SoC olan AllWinner H6 SoC barındırıyor ve Allwinner Phoenix 3.0 video hızlandırıcı sayesinde saniyede 60 kare hızında 4K. GPU, zorlu 3D oyunlara yetişmesini sağlayan iki Core Shader ile birlikte gelir.
 • Tanix TX6, birçok yeni özellik içeren ALICE UX adlı yeni bir UI ile birlikte geliyor. Bir App Express Manager, Ana Fonksiyonlar Çubuğu, Favori Uygulamalar var ve ayrıca 7 güne kadar hava durumu bilgilerini kontrol edebilir. OTA güncellemeleri işletim sisteminden tamamen bağımsızdır ve otomatik olarak bir sonraki sürümüne otomatik olarak güncellenir.
 • Tanix Tx6 İşletim Sistemi

Akış / Netflix / 4K / Oyun / Video Oynatma

Size daha net video çıkışı sağlamak için HDR10 ve HLG DHR Smartcolor 3.0 ekran sistemi teknolojisini destekler fakat yaptığımız denemeleri en altta videodan izlerseniz video ve oyunlarda beklediğimiz sonucu da alamadığımızı göreceksiniz. Bizim denemelerimizde video oynatırken ve yüksek grafikli oyunlar oynarken küçük takılmalar gördük. Diğer android tv box larda olduğu gibi 4K Netflix sertifikası yoktur fakat Youtube videolarında 4K seçeneği vardır.

Asfalt 8 Oyun Testi

 

 

Tanix Tx 6 İçin Deneyler

 • Antutu – 28164

 

Tv Box Test Sonuçları

 

Artılar ve Eksiler

Tanix TX6, en iyisi, en uygun fiyatlı ve eksiksiz TV Box paketi değilse de en iyilerinden biri olarak görülüyor. Bunda Wi fi antenli olması 6K kod çözme özelliği ve Ota güncellemelerini alması etkili fakat yazıyı ve özellikle videoyu izledikten sonra son kararı verecek sizlersiniz. 3 tane Usb girişinin ve Ethernet ile Tf girişinin olması, Miracat ile telefonu Tv’ye sorunsuz yansıtma iyiyken Asfalt 8 oynarken aldığımız performans beni tatmin etmedi. Son olarak fiyatı göre düşünülebilecek bir cihaz diyebilirim.

Tanix Tx 6 Miracast

Diğer popüler Android Tv Box incelemeleri için burayı ziyaret ediniz.

2 YORUMLAR

 1. Tanix tx6 kullaniyorum android 9 hdmi cec ozelligini bulamadim yada yok yani cihazi tv arkasina montajlamam mumkun degil ir gozu cikisida yok yardimci olurmusunuz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here