Xiaomi Mi Box S En İyi İnceleme Google Cast Netflix IPTV

0
6356
Xiaomi Mi Box S En İyi İnceleme

Xiaomi Mi Box S , bugün incelemesini sunduğumuz Android TV-Box, klasik ve popüler Xiaomi Mi Box International’ın Google ve Netflix sertifikalarına sahip yeni bir versiyonudur . Yeni özellikler olarak daha iyi termal dağıtım sistemine sahip yeni bir kutu, Netflix’e doğrudan erişim sağlayan yeni uzaktan kumanda, canlı kanallar ve şimdi Bluetooth 4.2 içeren yeni bir Wifi AC Adaptörümüz var. Aşağıda, Xiaomi Mi Box‘ın bu güncellenmiş sürümüne daha yakından bakalım…

 

Gümrük İşlemleri & Fiyat

 

Belki de en çok merak edilen kısma geldik ve ürünün alındığı 2019’un Nisan ayına gidildiğinde görselde 131,2 tl vergi çıktı. Xiaomi Mi Box S ile ilgili güncel fiyat bilgisi ve kullanıcı yorumlarını da sipariş vermeden önce incelemeniz yararınıza olacaktır.

Xiaomi Mi Box S Gümrük İşlemleri
✔️Xiaomi Mi Box S İçin Uygun Fiyat (Türkiye:  https://lite.al/-0FnSc         
✔️Xiaomi Mi Box S İçin Uygun Fiyat -özel- (Aliexpress):  http://bit.ly/2O9pRWz

✔️Xiaomi Mi Box S İçin Uygun Fiyat-genel-(Aliexpress) http://bit.ly/2KKv0lN

✔️Xiaomi Mi Box S İçin Uygun Fiyat (Gearbest) :  http://bit.ly/2KKvxUP

✔️Xiaomi Mi Box S İçin Uygun Fiyat (Banggood) : http://bit.ly/2XBcAsO

 

***BANGGOOD ödediğiniz vergiyi geri alma yöntemi için tıklayınız.

 

Mi Box 4


Donanım Özellikleri

 

 • Temel özellikleri SoC: Amlogic S905X-H (S905L olarak algılar) Dört Çekirdekli Cortex A-53 (64bit) / GPU Mali-450MP5 / 4x ARM-A53 @ 1.3GHz
  Sistem: Android TV 8 Oreo (32bit)
  RAM ve depolama: 2 GB DDR3 / 8 GB eMMC
  Ağ: Wifi ac / Bluetooth 4.2
  Bağlantı Noktaları: HDMI 2.0a 4K @ 60fps / AV Jack 3.5mm + mini TOSLINK / 1x USB 2.0
  Ekstralar: Uzaktan kumanda BT + mikrofon / Manuel / Adaptör DC 5.2V 2.1A / HDMI kablosu

 

 


 


Xiaomi Mi Box S Arayüzü ve Menü Tasarımı

 

Xiaomi Mi Box S cihazını güç adaptörüne takarak başlatıyoruz, otomatik olarak açılıyor ve beyaz ön LED yanıyor. Varsayılan olarak yüklenen , özelleştirilebilen satırların ve kendi satırlarında görüntülenen içerik toplayıcıların klasik ortamına sahip Android TV 8‘e sahibiz . Uzaktan kumandadaki çoklu görev düğmesine (kareler) basarak yüklü uygulamalar listesine gidebilir ve sorunsuz bir şekilde değiştirebilirsiniz. Sistem uygulamalar arasında çok yumuşak ve hızlı hareket ediyor, donanım performans sorunu yok. Aşağıya bıraktığım videoda uygulamalı olarak bahsettim.

Tv Box Görünüm
Mi Box S Kumanda

 

Bağlantı Noktaları

 

 • 1 HDMI
 • 1USB 2.0
 • mini TOSLINK özellikli ses jakı
Bağlantı Noktaları

Arkada , optik ses çıkışı olarak entegre edilmiş mini TOSLINK özellikli ses jakı , HDMI 2.0a uyumlu video çıkışı 4K @ 60fps HDR , USB 2.0 OTG bağlantı noktası ve yuvarlak güç konektörü olan ana konektörler bulunur. Alt kısımda, TV Kutusunu asgari düzeyde yükselten sadece dört çıkıntı var ve havalandırma deliklerine sahip değiliz.


İşletim sistemi ve Özellikler

 

Performans düzeyinde Xiaomi Mi Box S , Amlogic S905X-H (S905L olarak tespit ediyor) Dört Çekirdekli Cortex-A53 SoC hattında kabul edilebilir sonuçlara sahip , grafik bölümünde Mali-450 MP5 GPU’nun gücü en fazla Bu SoC’un yaşadığı oyunlar veya Android uygulamaları, yüksek yüklü 3D Games’de. Sonuçları karşılaştırırsak, güçlü SoC Amlogic S912 ve Amlogic RK3399’un nasıl altına düştüğünü ve RK3328’e ne kadar yakın olduğunu görebiliriz.

Xiaomi Mi Kutusu S SoC kullanarak TV-box Amlogic S905X-H tüketim açısından doğru sonuçları vardır. Düşük tüketimli bir SoC’nin önündeyiz ve donanım Youtube veya tarayıcılar gibi klasik uygulamalarla kullanıldığında fazla ısınmıyor.

 • Performans kaybı : Sistem maksimum sabit bir performans sağlar, performans kaybı olmaz.
 • Sıcaklık : Üst kısım biraz ısınır, ancak TV Kutusunun genel kullanımını etkilemez.
 • Gürültü : Fansız sistem, 0db.

 

 

Uygulamalar

Akış / Netflix / 4K / Oyun / Video Oynatma

Oyun açısından,  Xiaomi Mi Box S  , Mali-450MP5  GPU’yu  birleştiren Amlogic S905X-H SoC’ye sahip , bu model performans sorunlarını ve iyi bir uyumluluk olmadan çoğu Android başlığını doğru şekilde hareket ettirmemize izin veriyor. Çok fazla 3D yükü olan oyunlar, bu GPU’da kareleri düşüren oyunlardır, bu nedenle kendinizi küçük 3D yüküyle temel oyunlarla sınırlandırmak daha iyidir.

 • Uyumluluk : PUBG gibi zorlu oyunların oynanması mümkün DEĞİLDİR.
 • Kontroller : Gamepad’lerle kablo veya bluetooth ile uyumludur .

Multimedya oynatma açısından, Xiaomi Mi Box S , HDR bilgisi ile 4K @ 60fps’ye kadar maksimum çözünürlüğe izin veren, HDMI 2.0atarafından video çıkışını destekleyen bir ürün olan Amlogic S905X-H SoC kullanılarak mükemmel şekilde davranıyor . Ayrıca ses jakı ile SPDIF’e dönüştürebileceğimiz TOSLINK mini optik ses çıkışımız da var. Bu model Google tarafından onaylanmıştır ve Chromecast’in entegre edilmesini destekler.

Xiaomi Mi Kutusu S modeli gerekli tüm sertifikalar var, kuşkusuz oynatma hizmetleri izlemek için en iyi resmi çözümlerden biridir ve sorunsuz bu donanım üzerinde çalışmak yerli uygulamalar vardır. Netflix durumunda hizmeti mümkün olan maksimum kalite olan 4K 16000 kbps ve 10 bpc’de görebiliriz .

Mi Box ile Oyun

 

Xiaomi Mi Box S İçin Deneyler

 • Antutu:  25.600

 

Artılar ve Eksiler

Xiaomi Mi Box S, fiyat bazlı düşünüldüğünde gerçekten harika işler yaratıyor, Netflix 4K desteği ve Google Sertifikalı uygulamalar ile akıllı kumandasındaki mikrofonu ilk etapta cezbedici. Gerek videoda gerekse yazımızda bahsettiğimiz tüm unsurlara dikkat ederek ve incelediğimiz diğer tv kutularını da inceleyerek nihai kararı verebilirsiniz.

Diğer popüler Android Tv Box incelemeleri için burayı ziyaret ediniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here