Hk1 Mini En İyi İnceleme Android Tv Box Review 2019

0
3295
Hk1 Mini RK3229

Hk1 Mini Android Tv Box eski bir işlemciyle ve Mali – 400 –  ekran kartıyla geliyor. Cihazda Android 8 yüklüdür. Cihaz beklentisi yüksek olmayan sadece yayın izlemek isteyen ve fiyat performans ürünü cihaz arayanlar için ideal tv box lardan biridir.

Gümrük İşlemleri & Fiyat

Belki de en çok merak edilen kısma geldik ve ürünün alındığı 2019’un Şubat ayına gidildiğinde görselde 48,2 tl vergi çıktı. Hk1 Mini ile ilgili güncel fiyat bilgisi ve kullanıcı yorumlarını da sipariş vermeden önce incelemeniz yararınıza olacaktır.

Aliexpress Gümrük İşlemleri

 

✔️Hk1 Mini İçin Uygun Fiyat -özel- (aliexpress):  http://bit.ly/2wbyfyu

✔️Hk1 Mini İçin Uygun Fiyat -genel- (aliexpress):  http://bit.ly/2XzAlBy

✔️Hk1 Mini İçin Uygun Fiyat (gearbest) :   http://bit.ly/2O6D4iR

✔️Hk1 Mini İçin Uygun Fiyat (Banggood) :   http://bit.ly/339I0I6

***BANGGOOD ödediğiniz vergiyi geri alma yöntemi için tıklayınız.

 

Hk1 Mini İnceleme


Donanım Özellikleri

 

Genel Tür: TV Kutusu
Sistemi: Android 8.1
CPU: RK3229
Çekirdek: 1.5GHz, Cortex A53, Dört Çekirdekli
RAM Tipi: DDR3
Maks. Genişletilmiş Kapasite: 64GB’a kadar TF kartı (dahil değildir)

 

 

 

Hk1 Mini Arayüzü ve Menü Tasarımı

Görselde Hk1 Mini‘nin açılış ekranındaki kurulumunun 4. aşamasını ve ana menüsünü görmekteyiz. Ana Menü’de ise Vontar T9 ve Hk1 Pro ‘yu incelerken bahsettiğim bilindik basit bir arayüz var ve en alt kısma da istediğimiz uygulamaları ekleyip kişiselleştirebiliyoruz. Clean Memory’e tıklayarak cihaza rahat bir nefes aldırabilir, kendi Browser’ı ile internet keyfi yaşayabilirsiniz. Videoda bahsettim fakat ses ve görüntü senkronizasyonunda telafisi güç hata oluştuğu için dikkatli izlemenizi tavsiye ederim.

Hk1 Mini GörsellerBağlantı Noktaları

  • 1 HDMI
  • 2 USB 2.0
  • 1 Ses Girişi
  • 1 TF giriş
  • 1 LAN Bağlantı Noktası
Hk1 Mini Bağlantı Noktaları

İşletim sistemi ve Özellikler

Cihaz genel olarak ihtiyacı karşılayacak nitelikte fakat bu fiyata çok da bir şey beklemeyenleri alması gerekiyor. Özellikle Tv Box seçimlerinde 1gb Ram özellikli cihazlardan uzak durmak paranızı çöpe atmamak demektir Beğendiyseniz ne yapıp edip 2 gb Ram ile alınız. HK1 Mini ‘de en çok dikkatimi çeken RK3229 işlemcinin cihazı biraz yorduğu ve buna mukabil cihazın ısındığıydı. Hk1 Pro‘yu incelerken sıcaklık değerleri yarı yarıya düşüktü. Tv’yi akıllı hale getirmek için alınabilir fakat 7/24 kullanmak istiyorum diyenler Pro’suna yönelmeli.

Hk1 Mini Özellikler

 

Akış / Netflix / 4K / Oyun / Video Oynatma

Yaptığımız incelemelerde Youtube ‘u 720 p çözünürlükle açtığı ve Netflix’i diğer Tv Box ‘lar gibi 4k desteklemediğini belirtelim. Videoda daha detaylı anlatımımız olmasına rağmen ses görüntü senkronizasyon sorunu oluştuğundan ilgili bölümü sadece görsel olarak izleyebilirsiniz. 4K yayın için pek tercih sebebi olmayabilir fakat Usb belleğinizdeki 1080 p videoları sorunsuz açar. İptv izlemek için bütçe kısıtlıysa 2gb versiyonu denenebilir.

Youtube Netflix 4K Video

Diğer popüler Android Tv Box incelemeleri için burayı ziyaret ediniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here