A95x Plus En İyi İnceleme Android Tv Box Best Review 2019 |

0
3519
a95x plus
a95x plus

2019 yılı itibariyle  yeni Amlogic S905Y2 CPU gerçekten harika Android Tv Box üretiyor. Buna en iyi örneklerden A95X Plus Amlogic S905Y2 adlı bu TV kutusunu yayınladılar. Şimdi “Y2” dikkatimi çekti, bu yüzden sadece bu Y2’nin neyle ilgili olduğunu ve tamamen farklı bir CPU olup olmadığını görmek için bu kutuyu sipariş ettim. Başka bir özellik Dvalin MP2 GPU. Bu CPU ve GPU spesifikasyonunun piyasaya sürülen en son S905X2 kutularının ürün açıklamalarında yayınlandığını gördük, ancak incelemelerimde aslında bu kutuların içinde kullanılan S905X2 ve Mali G31 olduğunu keşfettim. Bu yüzden bu modelin özelliklerini görmeyi merak ediyordum. Farklı mı? Peki, sonuçlara bir göz atalım.

A95x F1, a95x f2, a95xf3, a95x ze, a95x air, a95x pro gibi birçok android tv box modeli çıktı ve çıkmaya devam edecektir.

Gümrük İşlemleri & Fiyat

Belki de en çok merak edilen kısma geldik ve ürünün alındığı 2019’un Ocak ayına gidildiğinde görselde de göründüğü üzere gümrük vergisi çıkmamıştır fakat o zamanlar Android Tv Box’lardan alınan vergiler ürün fiyatı üzerinden %20 ‘si hesaplanarak alınıyordu. Birkaç ay içinde bu oran ürün fiyatı üzerinden ortalama %20 + %20  + %10 şeklinde alınmaya başladı ve gümrük kontrolleri de çok sıklaştı. Videonun sonunda Türkiye ve Çin sitelerinden almanın artılarını eksilerini sıralamıştım. Artık tercih sizindir. Ürünle ilgili güncel fiyat bilgisi ve kullanıcı yorumlarını da sipariş vermeden önce incelemeniz yararınıza olacaktır.

Android Tv Box A95x | Gümrük İşlemleri & Fİyat

A95X PLUS FİYAT(Aliexpress):   http://bit.ly/2ITxRHD

A95X PLUS FİYAT(Gearbest) :   http://bit.ly/2KICeHc

A95X PLUS FİYAT(Banggood) :   http://bit.ly/2D7uKt4

***BANGGOOD ödediğiniz vergiyi geri alma yöntemi için tıklayınız.


Donanım Özellikleri

A95x Plus Görünüm

 • İşlemci: Amlogic S905 Y2 Cortex A53 Dört Çekirdekli 1.7GHz
 • GPU: Mali-G31
 • RAM: 4GB DDR4
 • RAM Türü: DDR4
 • ROM: 32GB
 • WiFi – 2,4 GHz + 5,8 GHz
 • Bluetooth – 4.2
A95x Plus Donanım Özellikleri
A95x Plus Donanım Özellikleri

CPU-Z sonuçlarımdan A905X plus’ın donanımının tüm son modellerde kullanılan Amlogic S905X2 ve Mali G31 GPU ile aynı olduğunu keşfettim. Bu iyi bir şey çünkü bu donanım şu ana kadar 2019 için iyi bir performans gösteriyor ve 2018’deki birçok TV kutusunda kullanılan Rockchip Rk3328’den daha iyi sonuçlar verdi.

Geekbench Test Sonuçları
Geekbench Test Sonuçları

A95x Plus IO Arayüzü ve Konut tasarımı

A95X Plus, çok ince tasarımı ve parlak yüzeyi ile Xaomi Mi Box S ile aynı mahfaza ve IO port tasarımını benimser. Ayrıca yalnızca arkaya bağlantı noktaları sunan sınırlı bağlantı noktalarını da benimser. Kutunun dibinde havalandırma delikleri bulunmadığından, yeterli havalandırma sağlamak için Android Tv Box’ınızı nereye yerleştirdiğinize dikkat edin. Ethernet girişi ve hafıza kartı girişi olmadığını da gözden kaçırmayın. 4K 75 fps güzel bir rakam ve Usb 3.0 olması avantaj.

Bağlantı Noktaları

 • 1 HDMI
 • 1 USB 2.0
 • 1 USB 3.0
 • 1 SPDIF ses çıkışı
 • 1 DC giriş
Port kısmı arkadan görünüm
Android Tv Box A95x Port kısmı arkadan görünüm

İşletim sistemi ve kullanıcı arayüzü

Böylece A95X TV kutu serisi harika bir programlayıcıya sahip. Bu da dahil olmak üzere tüm kutulara bazı benzersiz özellikler getiriyor. Bu kutudaki işletim sistemi Android 8.1 Oreo’dur ve gelişmiş ayarlar alanı, root erişimini istediğiniz zaman açıp kapatmanıza izin veren bir kök anahtarıyla birlikte gelir. İstediğiniz modu etkinleştirmek için basitçe düğmeyi kullanın ve kutuyu yeniden başlatın. A95X’e  hayranıyım çünkü her zaman çoklu görevler için bir gezinti çubuğu ve görev çubuğu bulunur. A95X Android Tv Box ‘ta benzersiz olan şey, başlatıcıdaki büyük düğmeleri değiştirme yeteneğidir, başka bir kutuda bulunmaz. Arayüzde hafıza temizleme düğmesi, bir saat, bir hava durumu widget’ı ile birlikte geliyor.

 

Arayüz ve Görev Çubuğu
Android Tv Box A95x Plus Arayüz ve Görev Çubuğu

Akış / Netflix / 4K Video Oynatma

A95X Plus, adını taşıyor , filmleri ve TV şovları söz konusu olduğunda güzel bir akış  sunuyor. Netflix’i çalıştırdım ve Netflix yalnızca standart kalitede gösteriyor. K-addons uygulaması tarafından sağlanan tüm eklentileri Kodi 17 derisi olan TVMC’ye ve TVMC eklentileri bölümünü dolduran geniş bir yelpazeye sahip bir dizi eklenti kurdum.Onları test ettim ve HD kalitesinde filmler izleyebildim.Kutuda 4K kalitesinde oynatılan YouTube Android TV sürümü var. Ayrıca her zamanki 4K video oynatma örnekleri listemi açtım ve çoğu 400Mbps bit hızında zorlu videoları bile çok iyi oynattı.

4K Testi
4K Testi

3D Oyun ve Gamepad Anahtar Haritalama

3D oyun performansı bu kutuda yine harikaydı çünkü aslında Mali G31 GPU’du. Dvalin MP2’yi görmeyi umuyordum ancak bu kutuda durum böyle değil. GPU, Open GL ES 3.2 desteğiyle en iyi Android işlemlerini yürütebilir. Bu, açık GL ES 3.2 gerektiren tüm gerekli kriterleri çalıştırmamı sağladı. Grafikleri en çok kullanan Pubg Mobile ve Asfalt 9 gibi oyunlarda yaptığımız testler videoda göreceğiniz üzere gayet akıcıydı.

Tv Box Pubg Mobil Test
Tv Box Pubg Mobil Test

 

A95x Plus Asfalt Testi
A95x Plus Asfalt Testi

 

A95x Plus İçin Deneyler

 • Antutu – 55919
 • Geekbench 4 – 709 Tek Çekirdekli 2102 Çok Çekirdekli
 • Buz Fırtınası Extreme – 4775
 • SlingShot Testi – 500
 • RAM Kopyası – 3331 MB / s
 • ROM Hızı – 61 MB / sn okuma 57 MB / sn yazma
 • WiFi Hızı – 5G MAX hız. 2.4GHz Max hızının biraz altına düştü

 

Artılar ve Eksiler

Bence A95X Plus, aynı Amlogic S905X2 donanımıyla çalışıyor.İyi film akışı ve 3B oyun deneyimi sunan harika bir TV kutusu. Ethernet Portu ve Sd Kart girişi olabilirdi. Netflix diğer Tv Kutuları gibi standart kalitedir. Şık görünüm ve paketleme harika yalnız kumanda wi fi özellikli olsa daha çabuk algılayabilirdi. Önümüzdeki yıllarda 1000 ghz internet hızını desteklemesini umuyorum. Cihaz kesinlikle ısınmıyor. Cetus Play uygulaması büyük kolaylık sağlıyor.(Videoda Mevcut)

Diğer popüler Android Tv Box incelemeleri için burayı ziyaret ediniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here