Ali Express 22 Dolar Altı Gümrük Ücreti Ne Kadar Çıkar?

0
2109
Aliexpress Gümrük Vergi
Aliexpress Gümrük Vergi

Data kablosu hayatımızın her anında olan ve telefonun dolum süresiyle batarya ömrünü etkileyen kimi zaman kısa ömürlü kimi zamansa uzun yıllar dayanan bir yardımcıdır. Aliexpress gümrük ücretleri ve kargo süresi dahil şimdi tüm merak edilenleri irdeleyelim.

US290-930-2_02

Aliexpress üzerinden Ugreen marka kabloyu sipariş etmeden önce detaylı olarak araştırıp Türkiye’de aynı fiyata satılan fakat ömrü birkaç ayı geçmeyen kablolarla stres sahibi olmaktansa 3 adet uygun ve kaliteli kablo alıp bu defteri bir daha açmamak üzere kapatmak istedim. Kutunun içine bakılmadığından 1 adet ürünle 3 adet ürüne aynı vergi çıktığı için sayıca fazla alarak vergiden kar ettim kendimce 🙂

US290-930-2_05

Sıradan kablolar şarj giriş yerinde kablonun tutmaması ve algılamama sorunlarıyla karşılaştım fakat bu kabloyu denediğimde şarj yuvasına tam ve biraz sertçe yerleştiğini fark ettim. Bilgisayarda “Dosya Aktarma” dahil denemelerimden gayet iyi bir şekilde geçti.

US290-930-2_08

Ve de kayıtlı kargo şeklinde 20 günde teslimat olması bana bu mağazayı sevdiren diğer ve en önemli detaydı.

US290-930-2_13

Aliexpresss ürünleri gümrük işlemleri PTT  tarafından ücretlendirme ve vergi kısmına gelince aşağıdaki videoda püf noktalarına dikkatlice eğildik.

Şimdi de bu ürüne gitmek için buraya tıklayınız.

Daha çok aliexpress incelemesi için buraya tıklayınız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here